Wczoraj (piątek, 8 lutego) rozegrane zostały szachowe mistrzostwa powiatu kamiennogórskiego. Na sali Gimnazjum nr 1 w Kamiennej Górze rywalizowały drużyny ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze (Bartosz Obidowski, Daniel Kaczor, Michał Obidowski, Gabriela Parzych). Drugie miejsce zajęła kamiennogórska "dwójka", a trzecie podstawówka z Lubawki.

Wśród gimnazjalistów wygrała drużyna z Lubawki (Fabian Święs, Przemysław Gołuch, Hubert Obrzut, Nikola Wąsowska)przed Społecznym Gimnazjum Edukacji Europejskiej, Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum nr 1 (wszystkie z Kamiennej Góry).

W najstarszej grupie rywalizowały cztery drużyny, każda ze szkół wystawiła dwie reprezentacje. Wygrała pierwsza drużyna z Zespołu Szkół Ogólnokształcących (Kamil Połubok, Łukasz Poborca, Michał Hnisdiłów, Kornelia Kopeć), drugie miejsce zajęła druga drużyna z ZSO. Na trzecim miejscu znalazła się pierwsza drużyna Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących, a na czwartym druga reprezentacja tej szkoły.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych zagrają w finale strefy jeleniogórskiej.

Turniej zorganizował Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Kamiennej Górze, a sędzią był Stefan Hałubek.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze