Dzisiaj (niedziela, 18 grudnia) w krzeszowskim opactwie obchodzone było Święto Światła.
Święto obchodzone jest w rocznicę cudownego odnalezienia ikony Matki Bożej Łaskawej. Po 200 latach od ukrycia, promień światła wskazał zakonnikom miejsce ukrycia ikony.
Dzisiaj, w rocznicę tych wydarzeń, ikona wystawiona została w kaplicy Loretańskiej. Przez cały dzień trwała adoracja obrazu. Wieczorem odbyła się uroczysta procesja.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze