Dzisiaj (czwartek, 22 maja) na dziedzińcu Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze zorganizowane zostały obchody Dnia Strażaka. Swoje święto obchodzili funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze.
Strażacy odebrali na muzealnym dziedzińcu odznaczenia i awanse. Podczas uroczystości w roku jubileuszu 10-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej komendant Robert Słowik przypomniał, że dzięki unijnym funduszom kamiennogórscy strażacy otrzymali dwa wozy ? średni i duży. W ubiegłym roku, dzięki funduszom z Urzędu Miasta Kamienna Góra, strażacy kupili skodę octavię. Na ten rok planowane są kolejne zakupy, dzięki wsparciu z Komendy Wojewódzkiej oraz samorządów powiatu kamiennogórskiego.
Co roku kamiennogórscy strażacy odnotowują ok. 1000 zdarzeń. Liczba ta jest stała od kilku lat.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze