Dzisiaj (środa, 3 czerwca) w Domu Kultury w Lubawce odbyło się spotkanie z okazji Dnia Sołtysa.
Święto sołtysów przypada w marcu, ale w tym czasie trwały wybory sołtysów i rad sołeckich i spotkanie przełożone zostało na czerwiec. Uczestniczyli w nim byli i obecni sołtysi oraz radni. Ewa Kocemba i Bożena Kończak wręczyły sołtysom teczki. W gminie Lubawka funkcjonuje 14 sołectw.
Na scenie zaprezentowała się młodzież ze szkoły w Chełmsku Śląskim. Uczniowie przygotowali dla samorządowców koncert piosenki patriotycznej.
Zebrani zapoznani zostali również z ideą programu Odnowa Wsi, w którym uczestniczą już 4 sołectwa z gminy Lubawka.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze