Reklama

Marsz Niepodległości w Kamiennej Górze - uczestnicy, obchody, honorowi goście

W przeddzień Święta Niepodległości ulicami Kamiennej Góry przeszedł Marsz z okazji Święta Niepodległości. Główne uroczystości odbyły się przy obeliskach przy kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze.

Marsz wyruszył spod Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących. Prowadziła go policyjna orkiestra. W marszu uczestniczyli przedstawiciele wojska, kamiennogórskim szkół i przedszkoli, samorządowcy. Marsz przezedł wokół centrum Kamiennej Góry i dotarł pod kościół pw. Matki Bożej Różańcowej. Uroczystości związane ze Świętem Niepodległości odbyły się przy obeliskach poświęconych pamięci ofiar zamordowanych w niemieckich nazistowskich obozach pracy oraz żołnierzy i ludności cywilnej II Rzeczpospolitej pomordowanych przez okupantów. Po przemówieniach goście złożyli kwiaty przy obeliskach.

W uroczystościach w Kamiennej Górze uczestniczyła m.in. posłanka, wiceminister Marzena Machałek, marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski, przedstawiciele garnizonu Wrocław oraz szefowie miejscowych służb i instytucji.
 

Miejsce zdarzenia mapa Kamienna Góra
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama