W przeddzień Święta Niepodległości ulicami Kamiennej Góry przeszedł Marsz z okazji Święta Niepodległości. Główne uroczystości odbyły się przy obeliskach przy kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze.
Marsz wyruszył spod Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących. Prowadziła go policyjna orkiestra. W marszu uczestniczyli przedstawiciele wojska, kamiennogórskim szkół i przedszkoli, samorządowcy. Marsz przezedł wokół centrum Kamiennej Góry i dotarł pod kościół pw. Matki Bożej Różańcowej. Uroczystości związane ze Świętem Niepodległości odbyły się przy obeliskach poświęconych pamięci ofiar zamordowanych w niemieckich nazistowskich obozach pracy oraz żołnierzy i ludności cywilnej II Rzeczpospolitej pomordowanych przez okupantów. Po przemówieniach goście złożyli kwiaty przy obeliskach.
W uroczystościach w Kamiennej Górze uczestniczyła m.in. posłanka, wiceminister Marzena Machałek, marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski, przedstawiciele garnizonu Wrocław oraz szefowie miejscowych służb i instytucji.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze