Policjanci kamiennogórskiej ?drogówki? podsumowali swoje działania w okresie świątecznym, czyli od 30 marca do 3 kwietnia.
W tym okresie na terenie powiatu kamiennogórskiego nie doszło do wypadku drogowego. Policjanci odnotowali 7 kolizji, najwięcej (3) we wtorek (3 kwietnia). 30 marca doszło do dwóch kolizji, 31 marca do jednej, 1 kwietnia do jednej.
Podczas świątecznej akcji zatrzymanych zostało troje nietrzeźwych kierujących. W poniedziałek (2 kwietnia) w Sędzisławiu zatrzymany został 43-letni rowerzysta. Wydmuchał 0,32 mg/l alkoholu co stanowi odpowiedni 0,6 promila. We wtorek (3 kwietnia) policjanci prowadzili akcję Trzeźwy poranek. Rano przy ul. Krzeszowskiej w Kamiennej Górze zatrzymana został 48-letnia mieszkanka gminy Kamienna Góra. Kobieta prowadziła mercedesa. W wydychanym powietrzu miała 0,94 mg/l alkoholu, czyli 1,8 promila. Po kilku godzinach, w tym samym miejscu, policjanci zatrzymali 35-latkę z województwa lubuskiego. Kobieta prowadziła mercedesa. Miała 0,72 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, czyli 1,4 promila. Obu paniom policjanci zatrzymali prawo jazdy. Obie odpowiadać będą przed sądem.
Podczas świątecznej akcji policjanci skontrolowali 108 pojazdów, w tym 5 motocyklów. Wylegitymowanych zostało 114 osób. Policjanci nałożyli 66 mandatów. Zabranych zostało 5 dowodów rejestracyjnych. Kontrole trzeźwości objęły 642 kierujących.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze