W dniach 7–9 listopada 2025 roku dziewięcioro uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze wzięło udział w XI Ogólnopolskim Mityngu Gimnastycznym Olimpiad Specjalnych, który odbył się w Olsztynie. Wydarzenie zorganizował Oddział Regionalny Warmińsko-Mazurski Olimpiad Specjalnych i zgromadziło ono zawodników z całej Polski, prezentujących swoje umiejętności w różnych konkurencjach gimnastycznych.
Zespół Szkół Specjalnych reprezentowali: Amelia, Kinga, Oliwia G., Oliwia I., Karolina, Laura, Wiktor, Piotrek oraz Dominika, wszyscy należący do Klubu Olimpiad Specjalnych „Podaj Rękę” Kamienna Góra, działającego przy ZSS. Opiekunami i trenerami uczniów byli: Wioletta Engler, Jacek Engler oraz Brygida Budaj.
Zawodniczki rywalizowały w konkurencjach: skok, równoważnia, poręcze asymetryczne, ćwiczenia wolne oraz wielobój. Chłopcy natomiast mierzyli się w konkurencjach: skok, drążek, kółka, koń z łękami, poręcze, ćwiczenia wolne oraz wielobój.
Trudna, wielomiesięczna praca podczas treningów przyniosła znakomite efekty. Reprezentanci kamiennogórskiej szkoły osiągnęli wspaniały sukces, zdobywając łącznie: 11 złotych, 9 srebrnych oraz 12 brązowych medali!
Oprócz sportowej rywalizacji zawodnicy mieli okazję wziąć udział w licznych imprezach towarzyszących. W programie znalazły się m.in. zwiedzanie miasta, zabawy integracyjne, a także atrakcje w „Wiosce Olimpijskiej”, gdzie można było skorzystać z foto budki 360° czy własnoręcznie wykonać pamiątkowe bransoletki.
Wyjazd uczniów był współfinansowany ze środków PFRON, przekazanych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kamiennej Górze.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze