Reklama

Stypendium dla studentów

Radni powiatu kamiennogórskiego rozpatrywali dzisiaj (wtorek, 24 listopada) projekt uchwały ustalającej zasady przyznawania stypendiów studentom medycyny kształcących się na kierunku lekarskim. Stypendium ma być formą zachęcenia przyszłych lekarzy do związania się z kamiennogórskim szpitalem.

 

Zgodnie z projektem stypendia będą mogli uzyskać studenci 4, 5 i 6 roku kierunków lekarskich. Jednym z warunków udzielenia stypendium będzie zobowiązanie do odbycia stażu i podjęcia pracy w kamiennogórskim szpitalu. Minimalny okres zatrudnienia to 2 lata, czas ten będzie przedłużany o okres pobierania stypendium.

Stypednium przyznawane będzie na rok akademicki (9 miesięcy) w wysokości 2 tys. zł miesięcznie. Wnioski o przyznanie stypendium składać będą sami studenci, rozpatrywać je będzie zarząd powiatu. Pierwszeństwo w uzyskaniu stypenium mają mieć studenci dwóch ostatnich lat studiów. Przyznając stypendia zarząd ma kierować się potrzebami PCZ-tu oraz możliwościami finansowymi powiatu.

Reklama

Zasady obsługi stypendium określone będą w umowie podpisywanej ze studentem. Zabezpieczeniem ma być weksel in blanco z deklaracją wekslową.

Za przyjęciem uchwały zagłosowali wszyscy radni obecni na sesji.

 

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama