Po raz drugi w porządku obrad sesji kamiennogórskiej rady znalazł się projekt uchwały dotyczący ustalenia nowych zasad przyznawania stypendiów uczniom podstawówek. Tym razem radni głosowali nad zgłoszoną propozycją.
Za pierwszym razem projekt uchwały został przez radnych usunięty z porządku obrad. W nowym projekcie wprowadzone zostały zmiany i tym razem radni pochylili się nad dokumentem. Stypendia przyznawane będą uczniom klas siódmych i ósmych szkół podstawowych dwa razy w roku, po każdym semestrze. Stypendium naukowe będzie mógł otrzymać uczeń ze średnią ocen co najmniej 5,0, przewidziane są również stypendia sportowe i artystyczne. Dodatkowym warunkiem będzie ocena z zachowania. Stypendysta musi mieć co najmniej ocenę bardzo dobrą.
Stypendia naukowe to 120 zł miesięcznie, wypłacane będą jednorazowa za cały pięciomiesięczny okres. Stypendium sportowe to maksymalnie 120 zł miesięcznie, taką kwotę otrzyma uczeń, który w konkurencjach indywidualnych zajmie na szczeblu ogólnopolskim miejsca od 1 do 6. Za sukcesy niższej rangi np. na szczeblu wojewódzkim czy powiatowym, stypendium będzie niższe. Stypendium artystyczne to maksymalnie 80% ze 120 zł.
Radni jednogłośnie przyjęli taki projekt.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze