Za nami pierwszy pokaz zaplanowany w ramach tegorocznego rajdu Arado w Kamiennej Górze.
Rekonstruktorzy zaprezentowali krótką potyczkę polskiego oddziału z Niemcami szukającymi miejsca dogodnego do ukrycia skarbu III Rzeszy. Na razie górą są Niemcy, ale dalszą część wojennych zmagań zaplanowano na godzinę 15 na ul. Karola Miarki i na rynku.
Rajd Arado tradycyjnie przenosi na początek maja 1945 roku. W tym roku rekonstruktorzy skupili się na działaniach 2. Armii Wojska Polskiego i potyczkach z Niemcami szukającymi skrytek dla swoich skarbów.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze