Reklama

Stroisz 2018

W sobotę (15 grudnia) policjanci z posterunku w Marciszowie oraz funkcjonariusze Straży Leśnej prowadzili akcję wymierzoną przeciwko osobom nielegalnie wycinającą młode świerki oraz gałązki tych drzew. Przed świętami Bożego Narodzenia popyt na te rośliny jest duży. Nielegalne pozyskiwanie stanowi zagrożenie dla lasów.

 

Kontrole prowadzone były w ramach akcji "Stroisz 2018". Efekt akcji może być zaskoczeniem. Zamiast wyciętych nielegalnie świerków, funkcjonariusze znaleźli dłużycę dębu leżącą przy jedne z posesji na terenie gminy Marciszów. Z ustaleń policji wynikało, że drewno zostało zabrane z nasypu kolejowego przez 36-latka z gminy Marciszów. Dąb został wcześniej powalony przez silny wiatr. Drewno było własnością PKP.

Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał.

 

fot. policja Kamienna Góra

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama