3 marca 2026 r. przedstawiciele Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości uczestniczyli w wyjątkowym wydarzeniu współorganizowanym przez Pracodawcy RP w siedzibie Embassy of Japan in Poland. Spotkanie pod hasłem „Poland–Japan. New technologies as a bridge for business cooperation” stało się ważnym sygnałem, że relacje gospodarcze między Polską a Japonią wchodzą w nową, bardziej dynamiczną fazę.
Było to pierwsze wydarzenie w tej formule, łączące przedsiębiorców z obu krajów w przestrzeni ambasady - miejscu symbolicznym dla dialogu i długofalowego partnerstwa.
Program wydarzenia obejmował m.in.:
▪️ wystąpienie przedstawiciela Japan External Trade Organization (JETRO) Pana Tomohiro Yoden na temat praktycznych aspektów ekspansji na rynek japoński oraz kluczowych aktywności JETRO;
▪️ prezentację Pani Elizy Klonowskiej z Polska Agencja Inwestycji i Handlu - PAIH dotyczącą doświadczeń związanych z Expo 2025 w Osace;
▪️ prezentację założeń Team Poland przez Pana Piotra Jabłońskiego z BGK - Bank Gospodarstwa Krajowego oraz Pana Michała Kapy z Polski Fundusz Rozwoju;
▪️ wystąpienia japońskich firm działających w Polsce, aktywnie poszukujących partnerów technologicznych i przemysłowych;
▪️ panel dyskusyjny poświęcony różnicom i punktom wspólnym w kulturze biznesowej Japonii i Polski.
W trakcie części networkingowej zwróciliśmy uwagę, że:
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze