Reklama

Na Politechnice Poznańskie odbyła się konferencja "Strefa Inwestycji w Obronności i Dual-Use”, w której udział brał Prezes SSEMP S.A. Arkadiusz Dybiec. Wydarzenie poświęcone było jednemu z najszybciej rozwijających się sektorów gospodarki.
Sektor obronny oraz technologie dual-use stanowią dziś nie tylko dynamicznie rosnącą gałąź rynku, ale przede wszystkim realną szansę rozwoju dla firm dysponujących potencjałem technologicznym, produkcyjnym i organizacyjnym. To także przestrzeń dla przedsiębiorstw poszukujących nowych, strategicznych kierunków wzrostu i długofalowych inwestycji.
Konferencja „Strefa Inwestycji w Obronność i Dual-Use” to platforma współpracy, w której biznes spotyka się z administracją i sektorem finansowym, a innowacyjne technologie łączą się z konkretnymi projektami inwestycyjnymi. 
W programie konferencji m.in.: 
- wsparcie inwestycji w ramach Polskiej Strefy Inwestycji,
- technologie obronne i dual-use jako nowe kierunki działalności biznesowej,
- przygotowanie firm do wejścia w sektor obronny (kompetencje, koncesje, certyfikaty),
- finansowanie projektów – w tym program SAFE oraz instrumenty Grupy PFR.
Konferencja odbywa się pod patronatem:
– Ministerstwa Obrony Narodowej,
– Ministerstwa Rozwoju i Technologii,
– Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji,
– Politechniki Poznańskiej,
– Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,
– Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 18/03/2026 18:43
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama