Reklama

Strażacki obóz

W Opawie odbywa się obóz dla członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z całego Dolnego Śląska. Dzisiaj (czwartek, 11 lipca) młodzież odwiedziła delegacja z Wrocławia.



Obóz w Opawie odbywa się po raz trzeci. W pierwszym roku szkolili się na nim młodzi strażacy z powiatu kamiennogórskiego, w drugim tylko z gminy Lubawka. W tym roku do Opawy przyjechali przedstawiciele MDP z całego województwa. W tym tygodniu kończy się pierwszy turnus i zaczyna drugi. W każdym uczestniczy 28 osób.

Oprócz szkolenia młodzież ma zapewnione dodatkowe zajęcia m.in. sportowe i plastyczne na terenie ośrodka oraz ciekawe wyjazdy do miejscowości w Polsce (Kowary, Kamienna Góra) i Czechach. Młodzież zwiedza atrakcje turystyczne i odwiedza strażaków poznając wyposażenie jednostek i zasady działania.

Dzisiaj do Opawy przyjechał starszy brygadier Andrzej Szcześniak, dolnośląski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej oraz Andrzej Łabentowicz, dyrektor biura zarządu wykonawczego oddziału wojewódzkiego związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Goście zobaczyli pokaz ćwiczeń w wykonaniu uczestników obozu  oraz ich umiejętności na ściance wspinaczkowej.

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama