Dzisiaj (środa, 14 marca) w Marciszowie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".
W tym roku odbywa się 41. edycja turnieju. W kategorii uczniów szkół podstawowych wystartowało 11 osób, gimnazjów 26 osób, szkół ponadgimnazjalnych 16 osób. Wszyscy uczestnicy wzięli udział w pisemnym teście. Po sześć najlepszych uczestników w każdej kategorii wiekowej zakwalifikowało się do części ustnej turnieju. Najlepsi uczestnicy z poszczególnych kategorii wiekowych reprezentować będą powiat na szczeblu wojewódzkim.
W najmłodszej grupie wygrała Julia Lepucka (Szkoła Podstawowa Marciszów), drugie miejsce zajął Szymon Sopata (SP Lubawka), trzecie Anna Czyżewicz (SP Marciszów). W rywalizacji gimnazjalistów najlepszy okazał się Piotr Mokrzycki (Gimnazjum Krzeszów), drugie miejsce zajęła Daria Czerwińska (Gimnazjum Lubawka), trzecie Michał Nosal (Gimnazjum Chełmsko Śląskie). W najstarszej grupie wygrała Rokasana Kuk (Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Lubawka), drugi był Dawid Wodziak, trzecia Magdalena Biroś (oboje z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących z Kamiennej Góry).

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze