Miasto Wałbrzych kończy z używaniem jednorazowych, plastikowych opakowań, naczyń, sztućców. Zakaz dotyczy miejskich instytucji.
Plastik zniknąć ma również z imprez organizowanych przez miasto oraz przy działaniach dotowanych z budżetu Wałbrzycha. Plastikowych naczyń, kubków, talerzyków nie będzie więc podczas m.in. Festiwalu Kwiatów i półmaratonu.
Akcja Stop-plastik to nie tylko rezygnacja z plastiku przez miejskie instytucje. Równocześnie prowadzona ma być kampania edukacyjna skierowana do mieszkańców, zachęcająca do zmiany przyzwyczajeń. We wrześniu każdy pierwszoklasista ma otrzymać ekologiczny bidon.
źródło: um.walbrzych.pl
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze