Reklama

Starosta wywalczyła

 Dzięki staraniom starosty Ewy Kocemby Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji (MAiC) w Warszawie przekazało 167.000 zł, jakich brakowało, by przeprowadzić remont drogi w rynku w Chełmsku Śląskim. 

 

Na początku września staroście udało się wywalczyć od Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji promesę w wysokości 350.000 zł na przebudowę drogi nr 3462D w Chełmsku Śląskim (ul. Rynek), w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych. Wartość dofinansowania MAiC stanowi 80 proc. wartości zadania, pozostałą część z własnych środków musi zapewnić powiat. Szacunkowo, według kosztorysu inwestorskiego, zadanie miało kosztować 490.000 zł. Po otwarciu ofert złożonych w przetargu okazało się jednak, że remont będzie kosztował aż 646.000 zł. Trzeba było więc wystarać się o dodatkowe pieniądze w Warszawie. W poniedziałek 21 października po raz kolejny udało się to staroście Ewie Kocembie.

Reklama

- Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji przekazało nam dodatkowe 167.000 zł - mówi starosta. - Dzięki temu uda się nam przeprowadzić remont w centrum Chełmska Śląskiego.

Obejmie on wymianę podbudowy i podniesienie nośności drogi, wykonanie asfaltowej nawierzchni, odwodnienie oraz budowę chodnika w obrębie pasa drogi.

Powiat kamiennogórski zapłaci za dokumentację, inspektora nadzoru budowlanego i wyłoży na tę inwestycję swoje fundusze. Do wydatków starostwa 50.000 zł dołoży też gmina Lubawka.

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama