Polski rząd wprowadza stan epidemii, to kolejny etap w walce w koronawirusem. Przedłużona zostaje przerwa w funkcjonowaniu szkół.
Premier i ministrowie edukacji oraz zdrowia ogłosili dzisiaj (piątek, 20 marca) wieczorem kolejne kroki podjęte w walce z koronawirusem.
Przedłużone zostaje zamknięciu żłobków, przedszkoli, szkół, uczelni. Placówki pozostaną zamknięte do świąt Wielkiej Nocy. Pierwsza decyzja zamykała szkoły do 25 marca.
Wprowadzony zostaje stan epidemii, podczas którego wojewodowie mogą każdego Polaka delegować do zadań związanych z walką z koronawirusem.
Zwiększona została kara za nieprzestrzeganie kwarantanny. Teraz grozi za to 30 tys. zł, a nie jak dotychczas 5 tys. zł.
{jcomments on}
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze