W dniu 24 marca 2026 r. z inicjatywy Zarządu SSEMP S.A. odbyło się spotkanie z włodarzami Jednostek Samorządu Terytorialnego. W spotkaniu udział wzięli: Prezes Zarządu – Arkadiusz Dybiec oraz Wiceprezes Zarządu – Robert Greb.
Po stronie przedstawicieli JST na terenie powiatu kamiennogórskiego uczestniczyli: Burmistrz Miasta Kamienna Góra - Janusz Chodasewicz, Zastępca Burmistrza - Paweł Fryc, Wójt Gminy Kamienna Góra - Patryk Straus, Burmistrz Gminy Lubawka - Andrzej Wojdyła, Przedstawicielka Wydziału Inwestycji i Infrastruktury - Alicja Szczygieł, Zastępca Wójta Gminy Marciszów - Paweł Truszczyński oraz Kierownik Referatu Rozwoju, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska - Łukasz Sławiński. Podczas spotkania obecna była również Starosta Powiatu Kamiennogórskiego – Pani Małgorzata Krzyszkowska.
Podczas spotkania przeprowadzono pogłębioną dyskusję w zakresie identyfikacji oraz charakterystyki terenów inwestycyjnych w powiecie kamiennogórskim – w tym wskazano obecne oraz planowane, atrakcyjne obszary na terenie każdej z gmin z funkcją produkcyjną lub przemysłową, omówiono stan oraz dostępność kluczowej infrastruktury technicznej i komunikacyjnej oraz uwarunkowań planistycznych związanych z wdrażaniem planu ogólnego gmin (POG).
Wskazano również perspektywę rozwoju infrastruktury technicznej i komunikacyjnej regionu w kontekście polityki inwestycyjnej JST oraz szerszą perspektywę współpracy na rzecz wzmacniania potencjału gospodarczego regionu.
Uczestnicy spotkania zgodnie wyrazili nadzieję na pogłębienie relacji pomiędzy JST a SSE. Spotkania odbywać się będą cyklicznie.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze