Rekonstruktorzy oddziałów biorących udział w II wojnie światowej opuścili dzisiaj miasteczko historyczne nad kamiennogórskim zalewem. Pojechali do Lubawki, Chełmska Śląskiego i Krzeszowa.
Wjazd do Lubawki nie był pozbawiony przygód. Wyposażenie amerykańskiej armii odmówiło posłuszeństwa tuż przed wjazdem na rynek. Na szczęście pozostałe wozy wjechały na główny plac miasta. Z zaciekawieniem zabytkowe pojazdy oglądali mieszkańcy. Były wspólne zdjęcia. Rozlegały się również odgłosy wystrzałów z haubicy.
Jutro rekonstruktorzy ponownie mają opuścić obozowisko i przejechać wokół powiatu. Tym razem nie będzie jednak przystanków.
Wioska historyczna działa przez cały weekend nad kamiennogórskim zalewem od 10:00 do 18:00.
Zobacz także:
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze