W Kamiennej Górze otwarte zostały dzisiaj trzy wystawy tkaniny artystycznej.
Główna wystawa, podsumowująca zeszłoroczny Międzynarodowy Festiwal Włókna, który odbył się w Kowarach, otwarta została w Muzeum Tkactwa. 48. Międzynarodowa Wystawa Sztuki Włókna odbywa się pod tytułem "Ślady dziedzictwa we współczesnej sztuce włókna". Prezentowanych jest na niej 20 prac, które powstawały przez rok, od poprzedniego Festiwalu. Prace te zostały ocenione przez jury, które przyznało nagrody i wyróżnienia im. Agnieszki Sienkiewicz. Pierwszą nagrodę za pracę Czas pandemii otrzymała Krystyna Hendrychowska, drugą Ewa Maria Poradowska- Werszler (Olśnienie). Dwie równorzędne trzecie nagrody otrzymały Ewa Damborska (Za słońcem) i Barbara Basiewicz (Radosny pejzaż). Wyróżnieni zostali: Katarzyna Lis- Lachowicz (Niebo nad czasem), Joanna Pasynkiewicz (Przypływ), Katarzyna Szymańska (Lustra przemijania). Nagrodę pracowników Muzeum Tkactwa otrzymała Agnieszka Cecylia Kazała (Żywioły duszy). Prace oceniało jury w składzie dr Agnieszka Godszling (artysta plastyk), Małgorzata Ogonowska (dyrektor Muzeum Tkactwa), Dagmara Chotnicka - Świat (artysta plastyk).
W Muzeum Tkactwa można również oglądać wystawę podsumowującą 50 lat działalności Grupy Tkackiej "10 x Tak" z Wrocławia. W wernisażu uczestniczyły cztery artystki działające w tej grupie, a na wystawie prezentowanych jest kilkanaście tkanin.
Trzecia wystawa otwarta została w kawiarni galerii Lotos. Na ekspozycji Rozprzestrzenienie prezentowane są prace Agnieszki Godszling.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze