Informacja dla mieszkańców Gmina Lubawka dotycząca odbioru odpadów komunalnych
Od 1 lipca 2013 roku odbiór odpadów komunalnych od mieszkańców nieruchomości zamieszkałych zapewnia gmina.
Odbiór odpadów komunalnych z terenu Gminy Lubawka prowadzony jest przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej "SANIKOM" Sp. z o.o. w Lubawce z/s przy ul: Nadbrzeżnej 5a (75 74 11 539).
Odbieranie odpadów komunalnych z terenu nieruchomości odbywa się zgodnie z harmonogramem, z którym osoby zainteresowane mogą zapoznać się na stronach internetowych gminy: www.lubawka.net.pl, http://lubawka.nowoczesnagmina.pl/oraz Przedsiębiorstwa "SANIKOM".
Informujemy, że PGK "SANIKOM" wyposaża nieruchomości w pojemniki służące do gromadzenia odpadów komunalnych. Rodzaje pojemników, które dostarczane są na teren nieruchomości uzależnione są od złożonej deklaracji. Pojemniki dostarczane będą sukcesywnie w terminie do końca lipca 2013 r.
RODZAJE STOSOWANYCH POJEMNIKÓW
W zabudowie jednorodzinnej:
1. przy systemie segregowania odpadów:
- pojemnik na odpady surowcowe "suche" (papier i makulatura, tworzywa sztuczne)
- pojemnik na odpady pozostałe po segregacji.
- szkło należy donosić do najbliższego miejsca w którym ustawione są pojemniki do segregacji "gniazda"
2. przy systemie nie segregowania odpadów:
- pojemnik na odpady zmieszane.
W zabudowie wielorodzinnej:
1. przy systemie segregowania odpadów:
- odpady podlegające segregacji tj. papier i makulatura, tworzywa sztuczne oraz szkło należy donosić do najbliższego miejsca w którym ustawione są pojemniki do segregacji "gniazda"
- pojemnik na odpady pozostałe po segregacji,
2. przy systemie nie segregowania odpadów:
- pojemnik na odpady zmieszane.
Od 15 lipca 2013 roku przy Zakładzie Unieszkodliwiana Odpadów w Lubawce przy ul: Zielonej 30 funkcjonował będzie Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), do którego właściciele nieruchomości będą mogli nieodpłatnie dostarczyć: przeterminowane leki, chemikalia, metale, zużyte baterie i akumulatory, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, odpady wielkogabarytowe (np. meble), zużyte opony, odpady zielone, odpady budowlane i rozbiórkowe powstałe podczas drobnych remontów.
PSZOK będzie czynny :
- w dni robocze (poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek ) w godzinach od 8.00 do 16.00
- w soboty w godzinach od 10.00 do 14.00
- w środy w PSZOK nie będą przyjmowane odpady.
OPŁATY ZA ODBIÓR ODPADÓW
Opłatę za odbiór odpadów komunalnych należy wnosić bez wezwania do 25 dnia każdego miesiąca na indywidualny numer konta bankowego, który dostarczany jest wraz z dowodami wpłaty. Informacja ta dostarczana jest indywidualnie pod podany w deklaracji adres.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze