W poniedziałek (19 listopada) odbyła się sesja inauguracyjna Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Podczas sesji wybrano nowego przewodniczącego sejmiku, którym został Andrzeja Jaroch oraz wiceprzewodniczących, którymi zostali Andrzej Kredkowski (Prawo i Sprawiedliwość), Marek Obrębalski (Bezpartyjni Samorządowcy) i Jerzy Pokój (Koalicja Obywatelska).
Najbardziej oczekiwano jednak na rozdział funkcji w zarządzie województwa. Miał on potwierdzić doniesienia o zawiązanej koalicji między Prawem i Sprawiedliwością a Bezpartyjnymi Samorządowcami. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami marszałkiem na kolejną kadencję wybrano Cezarego Przybylskiego (BS). Pozostałe funkcje w zarządzie województwa objęli związani z PiS Marcin Gwóźdź i Marcin Krzyżanowski (wicemarszałkowie) oraz radni z klubu Bezpartyjnych Samorządowców - Tymoteusz Myrda i Michał Bobowiec (etatowi członkowie zarządu).
- Zawiązanie koalicji między Prawem i Sprawiedliwością i Bezpartyjnymi Samorządowcami pokazuje, że, dla dobra naszego regionu, można porozumieć się ponad politycznymi podziałami - mówi senator Krzysztof Mróz. - Ta koalicja daje ogromną szansę na synergię działań nowego zarządu województwa z rządem premiera Mateusza Morawieckiego, który zadeklarował swoje wsparcie dla regionów - podkreślił senator.
Przypominamy, że radnymi wybranymi z dawnego województwa jeleniogórskiego (okręg nr 4) zostali: Cezary Przybylski i Marek Obrębalski (BS), Jerzy Pokój i Marcin Zawiła (KO), Andrzej Kredkowski i Teresa Zembik (PiS).
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze