Reklama

Sesja sejmiku

W poniedziałek (19 listopada) odbyła się sesja inauguracyjna Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Podczas sesji wybrano nowego przewodniczącego sejmiku, którym został Andrzeja Jaroch oraz wiceprzewodniczących, którymi zostali Andrzej Kredkowski (Prawo i Sprawiedliwość), Marek Obrębalski (Bezpartyjni Samorządowcy) i Jerzy Pokój (Koalicja Obywatelska).

 

Najbardziej oczekiwano jednak na rozdział funkcji w zarządzie województwa. Miał on potwierdzić doniesienia o zawiązanej koalicji między Prawem i Sprawiedliwością a Bezpartyjnymi Samorządowcami. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami marszałkiem na kolejną kadencję wybrano Cezarego Przybylskiego (BS). Pozostałe funkcje w zarządzie województwa objęli związani z PiS Marcin Gwóźdź i Marcin Krzyżanowski (wicemarszałkowie) oraz radni z klubu Bezpartyjnych Samorządowców - Tymoteusz Myrda i Michał Bobowiec (etatowi członkowie zarządu).

Reklama

- Zawiązanie koalicji między Prawem i Sprawiedliwością i Bezpartyjnymi Samorządowcami pokazuje, że, dla dobra naszego regionu, można porozumieć się ponad politycznymi podziałami - mówi senator Krzysztof Mróz. - Ta koalicja daje ogromną szansę na synergię działań nowego zarządu województwa z rządem premiera Mateusza Morawieckiego, który zadeklarował swoje wsparcie dla regionów - podkreślił senator.

Przypominamy, że radnymi wybranymi z  dawnego województwa jeleniogórskiego (okręg nr 4) zostali: Cezary Przybylski i Marek Obrębalski (BS), Jerzy Pokój i Marcin Zawiła (KO), Andrzej Kredkowski i Teresa Zembik (PiS).

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama