Ponad 60 serwetek wpłynęło na konkurs organizowany przez Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze. Dzisiaj (piątek, 25 kwietnia) odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień.
Do konkursu zgłosiło się 32 twórców serwetek. Artyści tworzą różnymi technikami. Prace napłynęły z kilku województw. Wśród uczestników konkursu był jeden mężczyzna.
Jury wybrało najlepsze, najciekawsze prace. Pierwsze miejsce zdobyła Renata Niemczyk z Krakowa, drugie przypadło Stanisławie Łomnickiej (Siechnice). Na trzecim miejscu znalazła się kamiennogórzanka Sabina Połeć. Wyróżnienia trafiły do: Krzysztof Sadowski (Wałbrzych), Helena Makowiecka (Kamienna Góra) i Urszula Żebrowska (Chotomów). Specjalne wyróżnienie Burmistrz Miasta Kamienna Góra otrzymała Barbara Kowalska, a nagrodę od pracowników Muzeum ? Małgorzata Mirosz.
W tym roku odbyła się już piąta edycja konkursu na ręcznie wykonaną serwetkę. Konkurs organizowany jest od 2008 roku.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze