Reklama

Serwetki w Muzeum

Ponad 60 serwetek wpłynęło na konkurs organizowany przez Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze. Dzisiaj (piątek, 25 kwietnia) odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień.

 

Do konkursu zgłosiło się 32 twórców serwetek. Artyści tworzą różnymi technikami. Prace napłynęły z kilku województw. Wśród uczestników konkursu był jeden mężczyzna.

Jury wybrało najlepsze, najciekawsze prace. Pierwsze miejsce zdobyła Renata Niemczyk z Krakowa, drugie przypadło Stanisławie Łomnickiej (Siechnice). Na trzecim miejscu znalazła się kamiennogórzanka Sabina Połeć. Wyróżnienia trafiły do: Krzysztof Sadowski (Wałbrzych), Helena Makowiecka (Kamienna Góra) i Urszula Żebrowska (Chotomów). Specjalne wyróżnienie Burmistrz Miasta Kamienna Góra otrzymała Barbara Kowalska, a nagrodę od pracowników Muzeum ? Małgorzata Mirosz. 

Reklama

W tym roku odbyła się już piąta edycja konkursu na ręcznie wykonaną serwetkę. Konkurs organizowany jest od 2008 roku. 

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama