Reklama

Senior+

Dzisiaj (poniedziałek, 29 stycznia) w Bukówce odbyło się uroczyste otwarcie Dziennego Domu Senior+.

 

Dom mieści się w budynku świetlicy wiejskiej. Seniorzy mogą w nim przebywać osiem godziny dziennie. Przewidziano 20 miejsc.

Świetlica przebudowana został dzięki dotacji pozyskanej przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W marcu 2017 roku MGOPS uzyskał 300 tys. zł dotacji. Gmina miała dołożyć 20%, ale podczas remontu okazało się, że koszty dodatkowe będą większe. Wzrosły do 188 tys. zł.

Włączając się do projektu gmina zobowiązała się do utrzymywania domu przez 3 lata. Co roku składać będzie wniosek o dofinansowanie jego funkcjonowania. Ministerstwo pokryje maksymalnie 40% kosztów, nie więcej niż 300 zł miesięcznie na seniora.

Reklama

W domu Senior+ w Bukówce zatrudnione zostały trzy osoby, które przez 8 godzin zajmować się będą uczestnikami zajęć. Wśród nich jest animator kultury i terapeuta zajęciowy. Dodatkowo z domem współpracować będą rehabilitant-fizjoterapeuta (2 x w tygodniu po 3 godziny), psycholog (raz w miesiącu) i pielęgniarka (raz w tygodniu).

W tej chwili wszystkie miejsca są zajęte. W okresie zimowym seniorzy z Lubawki mają zapewniony dojazd i powrót.

Podczas otwarcia Iwona Krawczyk wicemarszałek województwa zaproponowała utworzenie w domu biblioteki. Przekazała kilkanaście albumów prezentujących Dolny Śląsk.

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama