Reklama

Saperzy w Kamiennej

Wczoraj (24 czerwca, środa) w Kamiennej Górze gościli saperzy z 23 Patrolu Rozminowania z Bolesławca. 

 

Saperzy przyjechali do Kamiennej Góry na zaproszenie Urzędu Miasta, Projektu Arado i lokalnych historyków. Goście obejrzeli kamiennogórskie podziemia po czym w Sali Witrażowej kamiennogórskiego ratusza przeprowadzili krótką prelekcję. Jak przyznał chorąży Radosław Mazur na terenie powiatu jest mnóstwo miejsc jeszcze nie sprawdzonych pod względem saperskim. Dodatkowym zagrożeniem są pozostałości po fabryce broni. 

Prelekcja miała na celu zapoznanie z zagrożeniem związanym z niewybuchami. W spotkaniu uczestniczyli m.in. pracownicy Arado, lokalni historycy Jan Lubieniecki, Małgorzata Ogonowska, Bogdan Adamus.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama