Reklama

Sanikom buduje sortownię

Umowę podpisali: prezesi FOLEKO sp. z o.o. Ireneusz Pałac oraz Sanikom sp. z o.o. Andrzej Wojdyła

Za prawie 42 mln zł zostanie zaprojektowana i wybudowana sortownia odpadów z selektywnej zbiórki przy ul. Komunalnej w Lubawce. Sanikom podpisał umowę z wykonawcą. Inwestycja będzie zrealizowana do końca tego roku.

 

To kolejny etap prac w ramach projektu ?Optymalizacja oraz wdrożenie nowych procesów przetwarzania i odzysku odpadów w środkowosudeckim regionie gospodarki odpadami w celu zwiększenia poziomów recyklingu?, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko przy wsparciu finansowym Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Spółka angażuje też właśnie środki.

Rozpoczęła się już rozbudowa części biologicznej Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów przy ul. Zielonej w Lubawce, lada moment ruszą prace przy budowie sortowni o wydajności ok. 7840 Mg/rok. Oprócz hali sortowni odpadów komunalnych z selektywnej zbiórki przy ul. Komunalnej powstaną również inne, niezbędne obiekty i elementy infrastruktury technicznej, m.in.: zaplecze warsztatowo-socjalne, waga najazdowa (zagłębiona) dla samochodów ciężarowych, wiata na surowce wtórne, na elektrozłom, hala przeróbki szkła, place manewrowy i technologiczny. Na obiektach zamontowana będzie instalacja fotowoltaiczna.

Reklama

Lubawską spółkę tworzą 23 dolnośląskie samorządy. Przedsiębiorstwo działa na terenie powiatów: kamiennogórskiego, wałbrzyskiego, złotoryjskiego, jaworskiego, lwóweckiego.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama