Reklama

S3 do granicy

Wkrótce ruszy budowa S3 z Kamiennej Góry do Lubawki. Dzisiaj (poniedziałek, 31 sierpnia) wojewoda dolnośląski podpisał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla ostatniego odcinka S3 na Dolnym Śląsku. Dokument umożliwia przekazanie wykonawcy placu budowy i rozpoczęcie prac.

 

Odcinek S3 pomiędzy Kamienna Góra, a granicą państwa w Lubawce ma długość ok. 15,3 km. Realizowany jest w systemie "Projektuj i buduj" przez konsorcjum firm Mosty Łódź (lider) i Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego z Torunia (partner) na podstawie umowy zawartej 17 października 2018 r.

W ramach wspomnianego zadania przewidziano między innymi:
12 obiektów inżynierskich w ciągu drogi S3,
5 wiaduktów nad drogą ekspresową, w ciągu dróg lokalnych,
13 przepustów dla celów ekologicznych (przejścia dla małych zwierząt i płazów).
budowa/przebudowa dróg dojazdowych (gminnych),
budowa systemu odwodnienia drogi ekspresowej S3 i przebudowywanych dróg poprzecznych oraz budowanych dróg dojazdowych (gminnych),
budowa chodników, ciągów pieszo-rowerowych, zjazdów itp.,
budowa urządzeń podczyszczających wody opadowe i roztopowe przejmowane z pasa drogowego,
budowa elementów organizacji i bezpieczeństwa ruchu drogowego,
budowa ogrodzenia drogi,
przebudowa urządzeń wodnych w tym budowa przepustów w ciągu przebudowywanych cieków i rowów melioracyjnych,
budowa oświetlenia drogowego.

Reklama

Droga ma powstać do 2022 roku.

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama