Do połowy maja w Kawiarni i Galerii ?Lotos? w Kamiennej Górze oglądać można wystawę ?Rysunki? Edwarda Krzyśko.
Autor urodził się w Westfalii w 1946 roku. Od 1948 roku był mieszkańcem Kamiennej Góry. W latach 6-tych XX wieku tworzył obrazy olejne o tematyce sakralnej. Jego prace można oglądać m.in. w Krzeszowie i kościele pw. św. Piotra i Pawła w Kamiennej Górze. Do 1989 roku był nauczycielem w Zespole Szkół Ogólnokształcących. Później wyjechał do Berlina, w którym mieszka do dzisiaj. Do malarstwa wrócił w 2014 roku, zajął się rysunkiem ołówkiem. Prace pokazywane w Lotosie pochodzą z 2014 i 2015 roku.
Wystawę zorganizowało Kamiennogórskie Stowarzyszenie Kulturalne ARS LONGA (v.b.).
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze