Reklama

Ruszyła maszyna po szynach...

W niedzielę (15 grudnia) na miłośników kolei czekają dwa ważne wydarzenia. Pociągi wrócą na trasę Kłodzko-Kudowa Zdrój, ruszy również bezpośrednie połączenie Świdnicy z Wrocławiem.


W niedzielę pociągi pojadą zmodernizowaną linią nr 309 Kłodzko Nowe - Kudowa Zdrój. Prace objęły odcinek 17 km pomiędzy stacjami Duszniki Zdrój - Kudowa Zdrój. Oprócz prac torowych remont objął przepusty i obiekty inżynieryjne m.in. przebiegający pod górą Grodziec na wysokości 634 m n.p.m., powstały na przełomie XIX i XX w., sześciusetmetrowy tunel oraz wybudowany na początku XX w., wysoki na 27 m wiadukt nad doliną Bystrej w Lewinie Kłodzkim. Całkowita wartość Projektu to 65,7 mln zł, z czego ponad 41 mln zł, to wartość dofinansowania pochodzącego ze środków unijnych.  
 
Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest tutaj.

Również w niedzielę ruszy bezpośrednie połączenie kolejowe Świdnicy z Wrocławiem. W niedzielę przejazdy będą bezpłatne. Od poniedziałku bilet ze Świdnicy do Wrocławia w pociągach Kolei Dolnośląskich kosztować będzie tylko 5 zł, w obie strony wychodzi jeszcze taniej - tylko 8 zł.

Dokładny rozkład dostępny jest tutaj.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama