W niedzielę (15 grudnia) na miłośników kolei czekają dwa ważne wydarzenia. Pociągi wrócą na trasę Kłodzko-Kudowa Zdrój, ruszy również bezpośrednie połączenie Świdnicy z Wrocławiem.
W niedzielę pociągi pojadą zmodernizowaną linią nr 309 Kłodzko Nowe - Kudowa Zdrój. Prace objęły odcinek 17 km pomiędzy stacjami Duszniki Zdrój - Kudowa Zdrój. Oprócz prac torowych remont objął przepusty i obiekty inżynieryjne m.in. przebiegający pod górą Grodziec na wysokości 634 m n.p.m., powstały na przełomie XIX i XX w., sześciusetmetrowy tunel oraz wybudowany na początku XX w., wysoki na 27 m wiadukt nad doliną Bystrej w Lewinie Kłodzkim. Całkowita wartość Projektu to 65,7 mln zł, z czego ponad 41 mln zł, to wartość dofinansowania pochodzącego ze środków unijnych.
Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest tutaj.
Również w niedzielę ruszy bezpośrednie połączenie kolejowe Świdnicy z Wrocławiem. W niedzielę przejazdy będą bezpłatne. Od poniedziałku bilet ze Świdnicy do Wrocławia w pociągach Kolei Dolnośląskich kosztować będzie tylko 5 zł, w obie strony wychodzi jeszcze taniej - tylko 8 zł.
Dokładny rozkład dostępny jest tutaj.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze