Reklama

Rusza lodowisko na Starej Kopalni w Wałbrzychu!

To dziś rusza największa zimowa atrakcja w czasie tegorocznych ferii w Wałbrzychu. Na Starej Kopalni punktualnie o godzinie siedemnastej otwarte zostanie lodowisko. Atrakcja pojawiła się przed Sztygarówką. Dziś szykuje się szaleństwo na lodzie w rytm muzyki, o którą zadba DJ P.TURNER. Zebraliśmy najważniejsze informacje dotyczące liczącej ponad 200 metrów kwadratowych zimowej atrakcji!
Lodowisko czynne będzie od dziś do 16 lutego. Dziś zabawa rozpocznie się o 17.oo i potrwa do 21.oo. W kolejne piątki i soboty lodowisko będzie czynne od 10.oo do 21.oo. Od niedzieli do czwartku atrakcja na placu przed Sztygarówką będzie otwarta w godzinach od 10.oo do 19.oo.
Bilet normalny można kupić w kasie Starej Kopalni lub na www.starakopalnia.pl w cenie 14 złotych za godzinę, bilet ulgowy – 10 złotych za godzinę. Mniej zapłacą posiadacze karty mieszkańca „Kocham Wałbrzych”, za bilet normalny – 8 złotych za godzinę, za bilet ulgowy – 6 złotych za godzinę ślizgania się. Na miejscu dostępne będą także specjalne ślizgacze dla najmłodszych.
- Pasjonaci zabawy na lodzie nie muszą mieć swoich łyżew. Na miejscu będzie sprzęt do wypożyczenia. Koszt to 10 złotych za godzinę – zaznacza Malwina Kubik ze Starej Kopalni.
Zabawie na lodzie towarzyszyć będzie muzyka. Dziś i jutro pojawi się także didżej. Obok lodowiska powstała także niewielka strefa relaksu. Po zabawie na lodzie można skorzystać z oferty Sztygarówki, gdzie poleca się herbata Gorąca Barbara czy Czarna Bułka Górnika.
- Lodowisko może być tylko pretekstem do wizyty na Starej Kopalni. W czasie ferii poleca się także małe centrum nauki SOWA, a tych, którzy jeszcze nie odwiedzali naszej trasy turystycznej, zachęcamy do podróży do górniczej przeszłości miasta z naszymi przewodnikami, byłymi górnikami – zachęca Jan Jędrasik, dyrektor Starej Kopalni w Wałbrzychu.
Co ważne, przy Starej Kopalni znajduje się duży bezpłatny parking, a w czasie ferii do atrakcji dojadą specjalne kursy linii C z Podzamcza przez Piaskową Górę. Autobusy tej linii będą obsługiwać przystanek Wysockiego – Stara Kopalnia. W sumie zaplanowano piętnaście kursów w dni robocze, siedemnaście w soboty i piętnaście w niedzielę. Autobusy będą kursować średnio co godzinę i będą oznaczone napisem „Przez Starą Kopalnię – lodowisko”. Rozkłady są już dostępne na przystankach i na stronie http://rozklad.walbrzych.eu/.
 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło: Stara Kopalnia w Wałbrzychu
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama