Reklama

Rozmowy trwają

W dzisiejszej (środa, 26 marca) sesji rady Kamiennej Góry uczestniczyła Ewa Kocemba starosta kamiennogórski.


Starosta zabrała głos w sprawie wspólnego remontu ul. Kościuszki w Kamiennej Górze. Przedstawiła radnym argumenty za wybraną przez powiat kolejnością dróg do remontu. Potwierdziła gotowość podpisania porozumienia, w którym powiat zapewni, że nie będzie żądał od miasta odbudowy nawierzchni. Tekst porozumienia jest jeszcze przygotowywany.

Burmistrz Krzysztof Świątek wyjaśnił, że istnieje niebezpieczeństwo, iż MPWiK wymieni do lipca kanalizację i przez kolejne miesiące ul. Kościuszki nie będzie miała nawierzchni asfaltowej. Zadeklarował rozpoczęcie prac po ogłoszeniu przez powiat przetargu na remont nawierzchni. Jednocześnie nie zgodził się ze starostą, że naprawa nawierzchni to tylko 100 tys. zł. Według miejskich szacunków to wydatek 300 tys. zł, oczywiście w przypadku gdy powiat nie uzyska dotacji na remont całej ulicy.

Oba samorządy deklarują, że rozmowy o wspólnej inwestycji nadal trwają.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama