Reklama

Zatrzymani za wprowadzanie e-papierosów bez akcyzy - akcja policji w powiecie kamiennogórskim

Trzech mężczyzn zatrzymali policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji przy wsparciu kamiennogórskich funkcjonariuszy. Zatrzymani podejrzewani byli o wprowadzenie do obrotu e-papierosów bez polskich znaków akcyzy. Akcja przeprowadzona została na terenie powiatu kamiennogórskiego.

W mieszkaniach, magazynach i samochodach podejrzanych policjanci znaleźli 20 tys. jednorazowych papierosów bez polskich znaków akcyzy. Było w nich ponad 440 litrów płynu. Policjanci znaleźli również potwierdzenia nadania ok. 400 przesyłek. Według policjantów proceder trwał od listopada 2023 roku. Skarb państwa miał stracić ponad 1,2 mln zł. 

Reklama

Z ustaleń policji wynika, że 29-latek poprzez komunikator internetowy oferował sprzedaż e-papierosów różnych marek bez polskiej akcyzy. Pomagał mu 16-letni brat oraz ojciec. Dorośli usłyszeli już zarzuty z kodeksu karno-skarbowego. Grozi im grzywna i pozbawienie wolności. 16-latek odpowiadać będzie przed sądem rodzinnym.
 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło: dolnośląska policja
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama