Trzech mężczyzn zatrzymali policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji przy wsparciu kamiennogórskich funkcjonariuszy. Zatrzymani podejrzewani byli o wprowadzenie do obrotu e-papierosów bez polskich znaków akcyzy. Akcja przeprowadzona została na terenie powiatu kamiennogórskiego.
W mieszkaniach, magazynach i samochodach podejrzanych policjanci znaleźli 20 tys. jednorazowych papierosów bez polskich znaków akcyzy. Było w nich ponad 440 litrów płynu. Policjanci znaleźli również potwierdzenia nadania ok. 400 przesyłek. Według policjantów proceder trwał od listopada 2023 roku. Skarb państwa miał stracić ponad 1,2 mln zł.
Z ustaleń policji wynika, że 29-latek poprzez komunikator internetowy oferował sprzedaż e-papierosów różnych marek bez polskiej akcyzy. Pomagał mu 16-letni brat oraz ojciec. Dorośli usłyszeli już zarzuty z kodeksu karno-skarbowego. Grozi im grzywna i pozbawienie wolności. 16-latek odpowiadać będzie przed sądem rodzinnym.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze