Reklama

Rocznica w ?ogólniaku?

Dzisiaj (środa, 4 czerwca) w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kamiennej Górze odbył się sesja popularno-naukowa ?25 lat wolności, święto całej Polski?.


Spotkanie zorganizowane zostało z okazji 25 rocznicy pierwszych wolnych wyborów ? 4 czerwca 1989 roku.

Młodzież z klas drugich liceum oraz IIc gimnazjum przypomniała wydarzenia w Polsce od 1988 roku do dnia dzisiejszego. Młodzież pokusiła się o zebranie plusów i minusów zmiany ustroju. Wśród złych skutków wymienione zostały zmiany gospodarcze, które w pierwszych latach kapitalizmu doprowadziły do upadku przemysłu m.in. w Kamiennej Górze i Wałbrzychu. Wśród plusów wymienione zostało wstąpienie Polski do Unii Europejskiej i NATO.

Wystąpienia prelegentów wysłuchali uczniowie klas pierwszych liceum.

Przed sesją w szkole wystąpiła Filharmonia Dolnośląska z programem ?Ślady Polaków w Wiedniu?.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama