Dzisiaj (środa, 4 czerwca) w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kamiennej Górze odbył się sesja popularno-naukowa ?25 lat wolności, święto całej Polski?.
Spotkanie zorganizowane zostało z okazji 25 rocznicy pierwszych wolnych wyborów ? 4 czerwca 1989 roku.
Młodzież z klas drugich liceum oraz IIc gimnazjum przypomniała wydarzenia w Polsce od 1988 roku do dnia dzisiejszego. Młodzież pokusiła się o zebranie plusów i minusów zmiany ustroju. Wśród złych skutków wymienione zostały zmiany gospodarcze, które w pierwszych latach kapitalizmu doprowadziły do upadku przemysłu m.in. w Kamiennej Górze i Wałbrzychu. Wśród plusów wymienione zostało wstąpienie Polski do Unii Europejskiej i NATO.
Wystąpienia prelegentów wysłuchali uczniowie klas pierwszych liceum.
Przed sesją w szkole wystąpiła Filharmonia Dolnośląska z programem ?Ślady Polaków w Wiedniu?.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze