Reklama

Rocznica konstytucji 3 maja

Ulicami Lubawki przeszedł Korowód 3 Majowy. Na czele pochodu jechała bryczka z królem.

Korowód zorganizowany został w rocznicę uchwalenia konstytucji 3 maja, pierwszego takiego dokumentu w Europie, drugiego na świecie. Korowód wyruszył spod kościoła tuż po mszy świętej. Za króla Stanisława Augusta Poniatowskiego przebrał się proboszcz lubawskiej parafii.

Korowód przeszedł na rynek, okrążył ratusz i pojechał do Domu Kultury. Uczestnicy wykrzykiwali znane z historii hasła: Wiwat konstytucja, Wiwat król, Wiwat wszystkie stany.

Przy Domu Kultury rozstrzygnięty został konkurs plastyczny "Moja Ojczyzna". Pierwsze miejsca zajęli: Amelia Surma i Maja Lamek, drugie Milena Słowik i Lena Kurkowska, trzecie Lena Bielak i Sara Chwastek.

Reklama

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama