Ulicami Lubawki przeszedł Korowód 3 Majowy. Na czele pochodu jechała bryczka z królem.
Korowód zorganizowany został w rocznicę uchwalenia konstytucji 3 maja, pierwszego takiego dokumentu w Europie, drugiego na świecie. Korowód wyruszył spod kościoła tuż po mszy świętej. Za króla Stanisława Augusta Poniatowskiego przebrał się proboszcz lubawskiej parafii.
Korowód przeszedł na rynek, okrążył ratusz i pojechał do Domu Kultury. Uczestnicy wykrzykiwali znane z historii hasła: Wiwat konstytucja, Wiwat król, Wiwat wszystkie stany.
Przy Domu Kultury rozstrzygnięty został konkurs plastyczny "Moja Ojczyzna". Pierwsze miejsca zajęli: Amelia Surma i Maja Lamek, drugie Milena Słowik i Lena Kurkowska, trzecie Lena Bielak i Sara Chwastek.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze