Społeczność Zespołu Szkół w Lubawce pamiętała o dzisiejszej (10 lutego) rocznicy rozpoczęcie deportacji Polaków na Sybir podczas II wojny światowej.
Deportacje rozpoczęły się 10 lutego 1940 roku. Podczas apelu młodzież przypomniała kolejne grupy Polaków wywożone na wschód oraz warunki ich codziennego życia. Według szacunków na Sybir i do Kazachstanu podczas II wojny światowej wywiezionych zostało 1-1,5 mln Polaków. Krótki program zakończył się odczytaniem apelu poległych.
Występ obejrzeli uczniowie szkoły oraz zaproszeni goście, wśród nich Sybiracy i kombatanci. Po apelu delegacja młodzieży i Sybiraków złożyła kwiaty i zapaliła znicze przy obelisku upamiętniającym nadanie szkole imienia Żołnierzy Sybiru.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze