Reklama

Remontowe plany

Dolny Śląsk wspólnie z Krajem Pardubickim, Libereckim, Ołomunieckim i Kralowohradeckim planuje modernizację dróg wojewódzkich na polsko?czeskim pograniczu. Wczoraj marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, wicemarszałek Jerzy Michalak oraz dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu Leszek Loch podpisali właściwe wnioski projektowe.


W ramach porozumienia między samorządem Dolnego Śląska i krajami czeskimi podpisano wnioski projektowe o modernizacji dróg wojewódzkich w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2014-2020.

Podpisane porozumienie dotyczy następujących tras:

Od Zamku Frydlant do Zamku Czocha. Planowana jest odnowa dróg wojewódzkich nr 358 (Platerówka - Świecie), 360 (Gryfów Śl. - Świecie), 361 (Proszówka - Czerniawa - Granica Państwa), o łącznej długości ok. 43 km. Projekt przygotowywany wspólnie z Krajem Libereckim (partner wiodący) a Dolnośląską Służbą Dróg i Kolei we Wrocławiu (partner).

Szlakiem Marianny Orańskiej prowadzącym do Zamku Jansky Vrch. Projekt przygotowywany z Krajem Ołomunieckim. Partnerami projektu są również Powiat Kłodzki oraz Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu. Po polskiej stronie plany modernizacji dotyczą dróg wojewódzkich nr: 382 (Kamieniec Ząbkowicki - Paczków), 390 (Kamieniec Ząbkowicki - Złoty Stok - Lądek), o łącznej długości ok. 35 km.

Modernizacja dróg turystycznych w południowej części Gór Bystrzyckich i Orlickich. Projekt przygotowany wspólnie z Krajem Pardubickim. Na Dolnym Śląsku do odnowy planowana jest w ramach projektu droga wojewódzka nr 389 na odcinku od miejscowości Spalona do Gniewoszowa. Łącznie blisko 13 km.

Poprawa dostępności do atrakcji turystycznych w obszarze Masywu Śnieżnika. Projekt przygotowany wspólnie z Krajem Pardubickim. Zmodernizowane zostanie ok. 27 km drogi wojewódzkiej 392 między Żelaznem a Lądkiem Zdrój oraz na odcinku Stronie Śląskie - Czarna Góra i Czarna Góra - Idzików.

Umowy podpisywanie były również w środę (9 lipca) w czeskim Nachodzie. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei oraz Powiat Kłodzki podpisali wnioski projektowe dla następujących przedsięwzięć partnerskich:

Modernizacja dróg regionalnych we Wschodnich Karkonoszach. W ramach wspólnego projektu z Krajem Kralowohradeckim planowana jest modernizacja drogi wojewódzkiej nr 368 od przejścia granicznego na przełęczy Okraj do skrzyżowania z droga wojewódzką nr 367 oraz drogi wojewódzkiej nr 369 od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 368 do Lubawki. Razem, ponad 21 km długości.

Trakt Broumowsko-Wambierzycki. Projekt, przygotowany z Krajem Kralowohradeckim oraz Powiatem Kłodzkim, dotyczy drogi wojewódzkiej nr 385 (Nowa Ruda - Tłumaczów), 386 (Ścinawka Śr. - Gorzuchów), 387 (Ścinawka Górna - Radków), 388 (Ratno Dolne - Wambierzyce) oraz 381 (ul. Świdnicka/Piłsudskiego w Nowej Rudzie). Razem około 35 km.

Partner wiodący - Powiat Kłodzki (DW 387 Karłów - Kudowa Zdrój). Projekt planowany do realizacji z Krajem Kralowohradeckim oraz Powiatem Kłodzkim. W ramach projektu zmodernizowana ma zostać droga wojewódzka nr 387 na odcinku Radków - Kudowa Zdrój, o łącznej długości 19,6 km (w tym 10 km remont nawierzchni).

Źródło: Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama