Kolejna pula środków z Funduszu Dróg Samorządowych trafi do Kamiennej Góry. Tym razem miasto otrzyma ponad 334 tysiące złotych na remont mostu przy ul. Lompy. Jest to piękna, żelbetowa, łukowa, jednoprzęsłowa konstrukcja o długości 21 metrów. Poprowadzono ją nad rzeką Bóbr w 1924 roku.
- Ząb czasu naruszył nieco betonowe elementy. To spowodowało odsłonięcie stalowego zbrojenia konstrukcji, które jest wrażliwe na działanie warunków atmosferycznych - mówi burmistrz Janusz Chodasewicz.
Naprawa będzie polegała głównie na odnowieniu skruszałego betonowego pokrycia mostu. Prace mają zacząć się jeszcze w tym roku. Dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych pokryje 70 procent kosztów remontu.
Dzięki dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych wkrótce przebudujemy także ponad 400-metrowy odcinek ul. Papieża Jana Pawła II w Kamiennej Górze. Wykonawca zacznie roboty jeszcze jesienią. Wsparcie Funduszu Dróg Samorządowych pozwoliło nam też odnowić ulice: Jedwabną i Cegielnianą.
- W sumie w ostatnim czasie z tego źródła pozyskaliśmy dla Kamiennej Góry około 3 mln złotych ? mówi dodaje burmistrz Chodasewicz.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze