Reklama

Remont mostu

Kolejna pula środków z Funduszu Dróg Samorządowych trafi do Kamiennej Góry. Tym razem miasto otrzyma ponad 334 tysiące złotych na remont mostu przy ul. Lompy. Jest to piękna, żelbetowa, łukowa, jednoprzęsłowa konstrukcja o długości 21 metrów. Poprowadzono ją nad rzeką Bóbr w 1924 roku.

 

- Ząb czasu naruszył nieco betonowe elementy. To spowodowało odsłonięcie stalowego zbrojenia konstrukcji, które jest wrażliwe na działanie warunków atmosferycznych - mówi burmistrz Janusz Chodasewicz.

Naprawa będzie polegała głównie na odnowieniu skruszałego betonowego pokrycia mostu. Prace mają zacząć się jeszcze w tym roku. Dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych pokryje 70 procent kosztów remontu.

Dzięki dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych wkrótce przebudujemy także ponad 400-metrowy odcinek ul. Papieża Jana Pawła II w Kamiennej Górze. Wykonawca zacznie roboty jeszcze jesienią. Wsparcie Funduszu Dróg Samorządowych pozwoliło nam też odnowić ulice: Jedwabną i Cegielnianą.

Reklama

- W sumie w ostatnim czasie z tego źródła pozyskaliśmy dla Kamiennej Góry około 3 mln złotych ? mówi dodaje burmistrz Chodasewicz.

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama