Trwa remont szkoły w Miszkowicach. Dzisiaj podpisana zostanie umowa na dofinansowanie przebudowy boiska.
W Miszkowicach trwa ostatni etap modernizacji głównego budynku szkoły. Za 560 tys. zł (z tego 85% to dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego) naprawione zostaną dachy, dokończona zostanie termomodernizacja budynku, wymienione zostaną okna, centralne ogrzewanie. W szkole zamontowany zostanie nowoczesny piec na ekogroszek. Ciepła woda podgrzewana będzie dzięki kolektorom słonecznym, a energię elektryczną dla oświetlenia zewnętrznego zapewnia ogniwa fotogalwaniczne. Prace zakończą się w tym roku.
Dzisiaj burmistrz Tomasz Kulon podpisze umowę zapewniającą 25 tys. zł dofinansowania remontu przyszkolnego boiska. W budżecie Lubawki na ten cel jest 50 tys. zł. Kilkanaście tysięcy zebrali również uczniowie, nauczyciele i mieszkańcy Miszkowic. Wniosek do Urzędu Marszałkowskiego złożony został w lutym, dopiero teraz zapadła decyzja o dofinansowaniu. Termin zakończenia prac określony został na koniec października, ale z uwagi na opóźnienie przy podpisywaniu umowy władze Lubawki chcą przesunąć ten termin.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze