Reklama

Regionalny Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny

Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych, Nadleśnictwo Kamienna Góra oraz Sudeckie Towarzystwo Przyrodnicze informują, że w eliminacjach szkolnych organizowanego dla szkół podstawowych konkursu, którego celem jest popularyzacja wiedzy przyrodniczo-ekologicznej oraz o podejmowanych działaniach na rzecz ochrony przyrody w powiecie kamiennogórskim wzięli udział młodzi przyrodnicy z siedmiu szkół naszego powiatu.



Głównym celem eliminacji szkolnych, w których uczestniczyło ogółem 210 młodych miłośników przyrody, było wyłonienie 6-osobowych reprezentacji szkolnych (2 drużyny po 3 osoby). Uczestnicy eliminacji rozwiązywali test wiedzy przyrodniczej składający się z 30 pytań opracowanych przez Bartka Dymka z Nadleśnictwa Kamienna Góra oraz Piotra Wasiaka z Sudeckiego Towarzystwa Przyrodniczego.

W wyniku przeprowadzonych eliminacji do finału regionalnego zgłosiły się następujące szkoły: SP Chełmsko Śląskie (op. Elżbieta Kapołka), SP nr 1 Kamienna Góra (op. Ewa Skotarczak i Elżbieta Wysoczańska), SP nr 2 Kamienna Góra (op. Sylwia Czerwińska), SP Krzeszów (op. Henryk Kuncewicz), SP Lubawka (op. Renata Kozubska-Sopata), ZSP Pisarzowice (op. Marzena Zielińska) oraz SP Szarocin (op. Barbara Kokosza), w której do eliminacji przystąpiło najwięcej - 57-mioro uczniów.

Finał regionalny odbędzie się 11 czerwca 2014 r. od godz. 1400 na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze, a jego uczestnicy będą indywidualnie rozwiązywali 30-pytaniowy test wyboru. Ponadto zostaną przeprowadzone konkurencje drużynowe polegające na rozpoznawaniu chronionych obiektów przyrodniczych, zwierząt i ptaków oraz roślin i drzew, które możemy spotkać na obszarze powiatu kamiennogórskiego. Najlepsze trzy szkoły w klasyfikacji łącznej zostaną uhonorowane Pucharami Nadleśniczego, a wszyscy młodzi przyrodnicy biorący udział w etapie finałowym otrzymają znaczki okolicznościowe konkursu, dyplomy drużynowe i indywidualne oraz nagrody rzeczowe w postaci wydawnictw przyrodniczo-turystycznych.



Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują młodzieży za liczny udział w eliminacjach szkolnych, a ich opiekunom za popularyzację wiedzy przyrodniczej o regionie kamiennogórskich oraz sprawne przeprowadzenie etapu szkolnego Regionalnego Konkursu Przyrodniczo-Ekologicznego ph. "Ochrona przyrody w powiecie kamiennogórskim".

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama