Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych, Nadleśnictwo Kamienna Góra oraz Sudeckie Towarzystwo Przyrodnicze informują, że w eliminacjach szkolnych organizowanego dla szkół podstawowych konkursu, którego celem jest popularyzacja wiedzy przyrodniczo-ekologicznej oraz o podejmowanych działaniach na rzecz ochrony przyrody w powiecie kamiennogórskim wzięli udział młodzi przyrodnicy z siedmiu szkół naszego powiatu.
Głównym celem eliminacji szkolnych, w których uczestniczyło ogółem 210 młodych miłośników przyrody, było wyłonienie 6-osobowych reprezentacji szkolnych (2 drużyny po 3 osoby). Uczestnicy eliminacji rozwiązywali test wiedzy przyrodniczej składający się z 30 pytań opracowanych przez Bartka Dymka z Nadleśnictwa Kamienna Góra oraz Piotra Wasiaka z Sudeckiego Towarzystwa Przyrodniczego.
W wyniku przeprowadzonych eliminacji do finału regionalnego zgłosiły się następujące szkoły: SP Chełmsko Śląskie (op. Elżbieta Kapołka), SP nr 1 Kamienna Góra (op. Ewa Skotarczak i Elżbieta Wysoczańska), SP nr 2 Kamienna Góra (op. Sylwia Czerwińska), SP Krzeszów (op. Henryk Kuncewicz), SP Lubawka (op. Renata Kozubska-Sopata), ZSP Pisarzowice (op. Marzena Zielińska) oraz SP Szarocin (op. Barbara Kokosza), w której do eliminacji przystąpiło najwięcej - 57-mioro uczniów.
Finał regionalny odbędzie się 11 czerwca 2014 r. od godz. 1400 na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze, a jego uczestnicy będą indywidualnie rozwiązywali 30-pytaniowy test wyboru. Ponadto zostaną przeprowadzone konkurencje drużynowe polegające na rozpoznawaniu chronionych obiektów przyrodniczych, zwierząt i ptaków oraz roślin i drzew, które możemy spotkać na obszarze powiatu kamiennogórskiego. Najlepsze trzy szkoły w klasyfikacji łącznej zostaną uhonorowane Pucharami Nadleśniczego, a wszyscy młodzi przyrodnicy biorący udział w etapie finałowym otrzymają znaczki okolicznościowe konkursu, dyplomy drużynowe i indywidualne oraz nagrody rzeczowe w postaci wydawnictw przyrodniczo-turystycznych.

Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują młodzieży za liczny udział w eliminacjach szkolnych, a ich opiekunom za popularyzację wiedzy przyrodniczej o regionie kamiennogórskich oraz sprawne przeprowadzenie etapu szkolnego Regionalnego Konkursu Przyrodniczo-Ekologicznego ph. "Ochrona przyrody w powiecie kamiennogórskim".
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze