Reklama

Recytatorzy w sali witrażowej

Dzisiaj (wtorek, 13 lutego) Centrum Kultury w Kamiennej Górze zorganizowało eliminacje miejskie XXIII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego ?Pegazik? i 63. Dolnośląskiego Konkursy Recytatorskiego

 

Recytatorzy prezentowali swoje umiejętności w sali witrażowej kamiennogórskiego ratusza. Ich umiejętności oceniało jury w składzie Barbara Ziółkowska i Katarzyna Bernaś.

W kategorii uczniów szkół podstawowych zaprezentowało się dziesięcioro uczestników. Pierwsze miejsce zajął Dominik Bogacz (Szkoła Podstawowa nr 1), drugie Martyna Matusiak (Szkoła Podstawowa nr 2), trzecie Aleksandra Majak (Szkoła Podstawowa nr 2). Wyróżniona została Natalia Jede (Szkoła Podstawowa nr 2).

W kategorii gimnazjalistów i uczniów siódmych klas szkół podstawowych również zaprezentowało się dziesięcioro uczestników. Pierwsze miejsce zajął Jakub Buszkiewicz (Szkoła Podstawowa nr 1), drugie Zofia Makaś (Szkoła Podstawowa nr 1), trzecie Antonina Trzaskoma (Społeczne Gimnazjum Edukacji Europejskiej). Wyróżnieni zostali Szymon Mućwicki (Gimnazjum nr 2) i Paulina Marczak (Gimnazjum nr 1).

Reklama

W ramach eliminacji konkursu poezji śpiewanej 63. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego, w którym zaprezentowały się trzy uczennice, jury postanowiło przyznać wyróżnienie Aleksandrze Ciupie (Społeczne Gimnazjum Edukacji Europejskiej).

Na eliminacje powiatowe konkursów jury zakwalifikowało wszystkich laureatów eliminacji miejskich.

fot. Andrzej Kędzia

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama