Reklama

Recykler

Pracownicy starostwa zademonstrowali dzisiaj (środa, 2 października) nowe urządzenie, które wykorzystywane będzie do łatania dziur na drogach powiatowych.


Wczoraj rozpoczęło się użytkowanie na drogach recyklera. Urządzenie umożliwia przetopienie asfaltu sfrezowanego z drogi i załatanie dziur gorącą masą. Jednorazowo do bębna mieści się tony masy, jej rozgrzanie zajmuje ok. 40 minut. Szacunkowo na załatanie dziury o powierzchni metra kwadratowego i głębokości 5 cm potrzeba ok. 150 kg masy.

Recykler pozwolić ma na oszczędności przy łataniu dziur. Przygotowanie tony masy kosztuje w nim 80-90 zł, bez kosztów robocizny. Do tej pory tona zamawianej masy kosztowała powiat ok. 400 zł.

W lutym starostwo zakończyło współpracę z województwem przy utrzymaniu dróg. Powiat został tylko z koparko-ładowarką i patcherem. W ciągu roku powiatowi drogowcy wzbogacili się o dwa ciągniki, przyczepę, kosiarkę i samochód osobowy. Teraz mają jeszcze recykler, który kosztował ok. 60 tys. zł. Starostwo zrezygnowało z zakupu specjalnej przyczepy. Urządzenie zamontowane zostało na przyczepie, na której mieści się również asfalt, wykorzystywany podczas pracy.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama