We wtorek (11 czerwca) uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze wzięli udział w podsumowaniu programu integracyjnego ?Razem łatwiej, lepiej i weselej?.
W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: wicestarosta kamiennogórski Małgorzata Krzyszkowska, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze Wioletta Gogolewska oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze Katarzyna Bielewicz - Czyczkan, rodzice, uczniowie obu szkół i nauczyciele.
Przewodnie hasło spotkań brzmiało "My w naszym kraju". Spotkania uczniów z niepełnosprawnością intelektualną z uczniami ze szkoły masowej były okazją do propagowania idei integracji, łamania barier i uprzedzeń do niepełnosprawności. Kształtowanie i rozwijanie u najmłodszych uczniów postaw patriotycznych i prospołecznych, uczenie wrażliwości i poszanowania dla drugiego człowieka wpływa na pełnienie przez dziecko roli członka rodziny, członka grupy rówieśniczej oraz członka społeczeństwa. Podczas spotkania podsumowującego zebrani goście mieli okazję obejrzeć program artystyczny w wykonaniu uczestników projektu, zaprezentowano prezentacje multimedialną ze zdjęciami oraz wszyscy wyklejali biało - czerwonymi sercami najdłuższą flagę Polski.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze