Reklama

RAZEM ŁATWIEJ, LEPIEJ I WESELEJ

We wtorek (11 czerwca) uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze wzięli udział w podsumowaniu programu integracyjnego ?Razem łatwiej, lepiej i weselej?.

 

W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: wicestarosta kamiennogórski Małgorzata Krzyszkowska, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze Wioletta Gogolewska oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze Katarzyna Bielewicz - Czyczkan, rodzice, uczniowie obu szkół i nauczyciele.

Przewodnie hasło spotkań brzmiało "My w naszym kraju". Spotkania uczniów z niepełnosprawnością intelektualną z uczniami ze szkoły masowej były okazją do propagowania idei integracji, łamania barier i uprzedzeń do niepełnosprawności. Kształtowanie i rozwijanie u najmłodszych uczniów postaw patriotycznych i prospołecznych, uczenie wrażliwości i poszanowania dla drugiego człowieka wpływa na pełnienie przez dziecko roli członka rodziny, członka grupy rówieśniczej oraz członka społeczeństwa. Podczas spotkania podsumowującego zebrani goście mieli okazję obejrzeć program artystyczny w wykonaniu uczestników projektu, zaprezentowano prezentacje multimedialną ze zdjęciami oraz wszyscy wyklejali biało - czerwonymi sercami najdłuższą flagę Polski.

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama