Przed rozpoczęcie ferii zimowych kamiennogórscy policjanci odbyli cykl spotkań z uczniami szkół z terenu powiatu kamiennogórskiego. Prowadzone rozmowy miały przygotować dzieci do bezpiecznego spędzenia zimowej przerwy w zajęciach szkolnych.
Podczas spotkań policjanci przypominali o zagrożeniach, z którymi mogą spotkać się uczniowie podczas ferii. Mówili m.in. o zakazie korzystania z dzikich lodowisk, bezpiecznym korzystaniu z jazdy na nartach, sankach, łyżwach. Przypomniane zostały również zasady pozwalające na bezpieczny pobyt w domu lub miejscu wypoczynku m.in. konieczność zachowania ostrożności wobec nieznajomych. Policjanci przypominali o konieczności noszenia elementów odblaskowych oraz o numerach alarmowych (112, 997, 998, 999). Podczas spotkań omawiane były również zagrożenia wynikające z korzystania z internetu.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze