Reklama

Przewodnicy świętują na Śnieżce

Jak co roku, przewodnicy górscy spotkają się 10 sierpnia na Śnieżce z okazji swojego Święta. Punktualnie o godz. 12.00 będzie odprawiona msza święta, po niej złożymy kwiaty i pomodlimy się na symbolicznym cmentarzyku górskim upamiętniając tych, którzy już wędrują niebieskim szlakami. Około godz. 14.30 planowany jest w Domu Śląskim występ karkonoskiego zespołu folkowego "Szyszak", który już występował w tak niecodziennych miejscach jak zamek Chojnik czy "Strzecha Akademicka". Potem już tylko świętowanie w przewodnickim i górskim gronie, bo od kilku lat dzień 10 sierpnia świętowany jest też przez ludzi pracujących w górach.

Zaproszeń nikt nie do nikogo nie wysyła - ci którzy czują potrzebę spotkania po prostu przybywają w południe na Śnieżkę.

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama