Uczestnicy poznali mroczne legendy i dawne wierzenia Sudetów, a także historię m.in. „Pogromu duchów z Kamiennej Góry” z 1715 roku – gdy mieszkańcy miasta rozkopywali groby, wierząc, że powstrzymają rzekome upiorne zjawiska, które miały ich spotykać.
To było pierwsze nocne zwiedzanie, łączące historię, etnografię i nutę grozy.
Ze względu na duże zainteresowanie, specjalne – rozszerzone – zwiedzanie Galerii Poltergeist będzie odbywać się regularnie, w ostatni weekend każdego miesiąca! Kolejne odbędzie się już 29 listopada.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze