Reklama

Przedsmak wigilii

W Pisarzowicach odbył się dzisiaj (niedziela, 15 grudnia) konkurs potraw wigilijnych. Stoły pełne tradycyjnych potraw wystawili mieszkańcy pięciu wsi z terenu gminy Kamienna Góra.


Tuż przed rozpoczęciem pracy przez jury na scenie Ośrodka Kultury wystąpili uczniowie gimnazjum w Pisarzowicach, którzy pod kierunkiem Aldony Kusztal przygotowali opowieść wigilijną.

Stoły wigilijne przygotowały sołectw: Ogorzelec, Szarocin (Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich Szarocinianki), Przedwojów, Pisarzowice, Krzeszów (Stowarzyszenie Optymistów Krzeszowskich). Potrawy oceniali: Bożena Kończak, Mieczysław Zaczyk, Wioletta Łabuda. Podczas oceny na scenie zaprezentował się zespół Złote Nutki z Przedwojowa.

Jury przyznało trzy równorzędne wyróżnienia. Za karpia nadziewanego i pierogi ze śliwkami nagrodę odebrał Krzeszów. Na stole Pisarzowic doceniona została rolada chrzanowo-szpinakowa z tuńczykiem. Kapusta z grochem, kompot z suszonych śliwek oraz pierniczki choinkowe  zachwyciły jurorów na stole Przedwojowa. Dwie dodatkowe nagrody ufundowała rada powiatowa Dolnośląskiej Izby Rolniczej. Za piernikowy domek nagrodzony został Ogorzelec, a za tort choinkowy ? Szarocin. Nagrodami były talony do sklepu ze sprzętem agd.

Konkurs zorganizował Ośrodek Kultury.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama