W Pisarzowicach odbył się dzisiaj (niedziela, 15 grudnia) konkurs potraw wigilijnych. Stoły pełne tradycyjnych potraw wystawili mieszkańcy pięciu wsi z terenu gminy Kamienna Góra.
Tuż przed rozpoczęciem pracy przez jury na scenie Ośrodka Kultury wystąpili uczniowie gimnazjum w Pisarzowicach, którzy pod kierunkiem Aldony Kusztal przygotowali opowieść wigilijną.
Stoły wigilijne przygotowały sołectw: Ogorzelec, Szarocin (Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich Szarocinianki), Przedwojów, Pisarzowice, Krzeszów (Stowarzyszenie Optymistów Krzeszowskich). Potrawy oceniali: Bożena Kończak, Mieczysław Zaczyk, Wioletta Łabuda. Podczas oceny na scenie zaprezentował się zespół Złote Nutki z Przedwojowa.
Jury przyznało trzy równorzędne wyróżnienia. Za karpia nadziewanego i pierogi ze śliwkami nagrodę odebrał Krzeszów. Na stole Pisarzowic doceniona została rolada chrzanowo-szpinakowa z tuńczykiem. Kapusta z grochem, kompot z suszonych śliwek oraz pierniczki choinkowe zachwyciły jurorów na stole Przedwojowa. Dwie dodatkowe nagrody ufundowała rada powiatowa Dolnośląskiej Izby Rolniczej. Za piernikowy domek nagrodzony został Ogorzelec, a za tort choinkowy ? Szarocin. Nagrodami były talony do sklepu ze sprzętem agd.
Konkurs zorganizował Ośrodek Kultury.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze