Na Rondzie Niepodległości w Kamiennej Górze odbyła się dzisiaj (środa, 21 marca) pikieta przeciwników aborcji.
Przez godzinę grupa mieszkańców Wałbrzycha wspierających fundację PRO - Prawo do życia pikietowała przy obelisku upamiętniającym rocznicę pontyfikatu papieża Jana Pawła II. Grupka stała z banerem. Z megafonu płynęły hasła zachęcające do walki o prawo do życia.
Przechodzący i przejeżdżający mieszkańcy reagowali na pikietujących różnie. W większości obojętnie.
Pikieta trwała około godziny. Organizatorzy potwierdzają, że była to ich pierwsza na terenie Kamiennej Góry taka inicjatywy. Wcześniej pikietowali w innych miastach. Niewykluczone, że zorganizują w przyszłości podobne akcje.
Pikieta została oficjalnie zgłoszona. W pobliżu znajdowało się kilka patroli policji.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze