Reklama

Protest pod starostwem - galeria zdjęć

Kilkaset osób protestowało dzisiaj (piątek, 31 maja) pod kamiennogórskim starostwem. Mieszkańców zjednoczył problem szpitala. Chodząc po przejściach dla pieszych zablokowali ruch w centrum.

 

Spotkanie zwołane została za pomocą internetu. W południe pod starostwem ustawiona została taczka. Protest rozpoczął się o godzinie 13. Uczestnicy z gwizdkami i hasłami: starosta musi odejść początkowo gromadzili się od strony ul. Broniewskiego. Przechodząc przez przejście dla pieszych zablokowali ruch. Stopniowo tłum zajął również przejścia na ul. Papieża Jana Pawła II i Sienkiewicza. Policja wyznaczyła objazdy.

Na schodach przed wejściem do budynku starostwa zapalone zostały znicze.

Podczas protestu starosta Jarosław Gęborys wraz z wicestarostą Małgorzatą Krzyszkowską zorganizowali konferencję prasową, na której poinformowali o wznowieniu normalnej pracy przez szpital. Gdy kończyli spotkanie z mediami, do budynku starostwa weszła część protestujących. Grupa dotarła do sali konferencyjnej. Zabrzmiały gwizdki i hasło Pan starosta musi odejść. Starosta przekazał informacje o wznowienie pracy przez szpital. Protestujący zadawali kolejne pytania m.in. o trwałość obecnego rozwiązania. Starosta próbował przekrzyczeć zebranych, ale ostatecznie, wśród gwizdów, razem z wicestarostą wyszli z sali.

Reklama

Protestujący spokojnie, śpiewając hymn Polski, wyszli z budynku.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama