Kamiennogórski samorząd otrzymał pieniądze na realizację programu diagnozującego osteoporozę wśród kamiennogórskich seniorek.
- Programem profilaktycznym obejmiemy mieszkanki Kamiennej Góry w wieku +65. To pokaźna grupa licząca ponad 2,5 tys. osób - mówi Janusz Chodasewicz, burmistrz Kamiennej Góry.
Seniorki są najbardziej zagrożone osteoporozą - chorobą układu kostnego, która nazywana jest także "cichym złodziejem kości". W wyniku procesu chorobowego poważnie zwiększa się ryzyko złamań.
- Narodowy Fundusz Zdrowia przyznał miastu Kamienna Góra na realizację programu prawie 9 tys. złotych. Pozostałe koszty sfinansujemy z budżetu miasta - dodaje burmistrz.
Urząd miasta w przyszłym roku rozpocznie cykl badań mieszkanek Kamiennej Góry pod kątem występowania osteoporozy. Towarzyszyć im będą działania edukacyjne.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze