Reklama

Program profilaktyczny - osteoporoza

Kamiennogórski samorząd otrzymał pieniądze na realizację programu diagnozującego osteoporozę wśród kamiennogórskich seniorek.

 

- Programem profilaktycznym obejmiemy mieszkanki Kamiennej Góry w wieku +65. To pokaźna grupa licząca ponad 2,5 tys. osób - mówi Janusz Chodasewicz, burmistrz Kamiennej Góry.

Seniorki są najbardziej zagrożone osteoporozą - chorobą układu kostnego, która nazywana jest także "cichym złodziejem kości". W wyniku procesu chorobowego poważnie zwiększa się ryzyko złamań.

- Narodowy Fundusz Zdrowia przyznał miastu Kamienna Góra na realizację programu prawie 9 tys. złotych. Pozostałe koszty sfinansujemy z budżetu miasta - dodaje burmistrz.

Reklama

Urząd miasta w przyszłym roku rozpocznie cykl badań mieszkanek Kamiennej Góry pod kątem występowania osteoporozy. Towarzyszyć im będą działania edukacyjne.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama